Aqua Dragons - Vodní dráčci

Aqua Dragons - vodní dráčci

Co jsou Aqua Dragons - Vodní dráčci?


Aqua Dragons je obchodní název pro toto úžasné akvárium a stvoření, která pochází z rodu drobných vodních korýšů (latinsky crustacea). Jejich vědecké jméno je Artemia Salina a žijí v moři a ve slaných jezerech na Zemi již po miliony let, ještě v době kdy se na Zemi toulali dinosauři. Jejich velmi efektivní způsob reprodukce jim umožnil přežít až do dnešní doby. Vypadají trochu jako mořský koník se zatočeným ocasem a jejich vajíčka mají úžasnou schopnost nazvanou cryptobiosis, což znamená, že je možné jejich úplné vysušení a přesto bude možné je oživit o mnoho let později. Testy se zjistilo, že jejich vajíčka mohou za určitých podmínek tzv. spát až 20 let a přesto budou schopené vylíhnutí, když se ponoří do vody.

Aqua Dragons - vodní dráčci
Takže Aqua Dragons - Vodní dráčci jsou skuteční malí cestovatelé v čase, které můžete vypěstovat a chovat přímo u vás doma v našem překrásném miniakváriu. Každý Aqua Dragon má tři oči, dvě sady žábro-nožek, které pracují jako žábra k dýchání, zároveň k přijímání potravy a také pomocí nich plavou. Samci mají hřívu na hlavě (připomíná jeleni parohy), kterou používají k zachycení samice při páření. Samičky jsou delší a jsou často vidět s jakoby "žárovkou" na zádech, ale ve skutečnosti se jedná o váček s vajíčky!

Vodní dráčci jsou mírumilovní tvorové, nikdy spolu nebojují a nekoušou. Potřebují jen základní pravidelnou údržbu. Udržujte správnou teplotu vody, nechte akvárium na světlém místě, ale ne přímo na slunci. Chraňte akvárium před nečistotami a také do akvária nesahejte špinavými prsty, např. při krmení. Pozorujte jejich životní cyklus, jejich anatomii a vychutnávejte si jejich společnost. Jedna holčička nám napsala dopis a řekl nám, že pokud je budete mít hodně rádi, tak vyrostou opravdu velcí dráčci :-)

Aqua Dragons - vodní dráčciKaždá sada Aqua Dragons - Vodní dráčci obsahuje detailní pokyny, ale zde je rychlé shrnutí jak to funguje:

1. Vysypete celý obsah sáčku s vajíčky do akvária a nalijete do něj balenou pramenitou vodu pokojové teploty.

2. Vodní dráčci se začnou líhnout během 24-48hod., ale jsou opravdu malí a očima je téměř nevidíte. Musíte počkat alespoň dva až tři dny.

3. Třetí den byste měli vidět droboučký mihotavý pohyb po celém akváriu, případně lehce rozhoupejte hladinu, abyste je ve vodě rozpohybovali. Dráčků tam bude jistě více než 10, ale je možné že jich tam budou i desítky.

Aqua Dragons - vodní dráčci

4. Jakmile uplyne několik dnů od momentu, kdy jste uviděli mláďata, můžete začít krmit pomocí malé lžičky a sáčku s krmivem.


Všeobecné pokyny:

1. Vždy udržovat ve stabilní pokojové teplotě uvnitř domu. Teploty pod 20°C již nejsou pro dráčky dobré. Také přímé sluneční světlo nebo umístění u topení není dobré, aby se voda nepřehřívala.

2. Pokud se voda odpaří, přidejte další balenou vodu stejné pokojové teploty.

3. Krmí se každé 2-3 dny a pozor, hlavně žádné špinavé prsty do vody! Můžete tak zanést nežádoucí baktérie do vody a dráčky tím zabít. Další častou příčinou nenadálého úmrtí dráčků je překrmování. Proto dbejte na pokyny v návodu.

Aqua Dragons - vodní dráčci

4. Pečujte o tyto jedinečné tvory s láskou, žijí svůj jediný a relativně krátký život a zaslouží si péči a lásku. Za to vám nabízí možnost sledovat jejich fascinující život zblízka.

5. Poslední nutnou údržbou je pravidelné (každodenní) okysličování vody pomocí přiložené pipety.

Aqua Dragons - vodní dráčci