O firmě InsectLore

Firma Insect Lore byla založena entomologem Carlosem Whitem v San Joaquin Valley v Kalifornii USA. Jednoho dne dostal nápad vytvořit sadu jejíž prostřednictvím se mohou lidé všech věkových kategorií stát svědky skutečné proměny živých motýlů. Zdálo se to jako skvělý nápad, ale mělo to jeden háček - čím v zajetí krmit housenky. Klíčem k úspěchu této sady tedy bylo vytvořit recept na stravu pro housenky motýlů. Toto strava by umožnila housenkám získat dostatek výživy a energie, aby se z nich staly zdraví dospělí motýli. Jak těžké to může být?

Insect Lore - Carlos WhiteDalší tři dlouhé roky plných pokusů a omylů ukázaly, že to je opravdu dost těžké. Pan White nakonec v roce 1969 přišel na úspěšný recept na stravu pro housenky motýla Babočky bodlákové (Vanessa cardui). Tímto momentem se zrodil produkt Motýlí zahrádka (Butterfly Garden). Koncepce byla jednoduchá: milovník motýlů přijde do obchodu a koupí si sadu "Motýlí zahrádka". Ta obsahuje kromě uzavřené síťky na motýli i certifikát, pomocí kterého si objedná živé housenky. Ty přijdou zákazníkovi ve speciálním průhledném pouzdře s unikátním krmivem přímo z motýlí farmy. Housenky postupně žerou tuto stravu a během několika dnů se promění v kuklu. Z kukly se během dalších několika dnů vylíhnou dospělí motýli přímo v "Motýlí zahrádce" (v uzavřené síťce). Po několika dnech pozorování a studování chování motýlů je zákazník vypustí do přírody. Zní to sice jednoduše, ale skrývá se za tím víc - emoce, poučení, zkušenost. To co dítě prožije na vlastní oči je vždy více než to co si přečte nebo mu je podáno ve škole.

Dnes, po více než 40 letech existence této sady bylo vypěstováno přes 20.000.000 housenek, které byly odeslány z farem v Shafteru v USA a Milton Keynes v Anglii. Insect Lore v USA dnes nabízí dokonce speciální sadu "Motýlí oslava" - speciální kit pro vypuštění motýlů například na svatbách a jiných slavnostních příležitostech. Nyní, kromě Motýlích sad nabízí Insect Lore i sady s mravenci, beruškami, žížalami a jiné živé vědecké pokusy.